İSLAMİ SOHBET GİRİŞİ
346 kişi

islami sohbet odaları hakkında

islami chat sitemiz 4 şubat 2004 tarihinden itibaren sizlere bedava chat hizmeti sunan dini sohbet platformudur.

islami chat sitemiz mobil uyumlu olup, tüm akıllı cihazlarınız ile sohbet odalarımıza ücretsiz olarak bağlanabilirsiniz.

online islami chat odaları

İnterneti koca bir nehir olarak düşünün. Böyle devasa bir nehirde ruh eşinizle tanışmanız sizce ne kadar mümkün olabilir? Size göre pek mümkün değilse o zaman uzakları yakın eden ve dünyayı tek bir noktada buluşturan internet sitesiyle henüz tanışmamışsınız demektir.


Son yüzyılda insanoğlunun iletişimi bilgisayarın hayatımıza girmesiyle bir hayli değişti. Bu değişim sırayla telgraf, telefon ve internet olarak kısaca özetlenebilir. Bilhassa internet sayesinde insanlar birbirleri ile İngilizce bir sözcük olan chat yaparak rahatlıkla sohbet edebilmektedirler. Bu sayede hem iletişim kurulmuş olmakta hem de yeni arkadaşlıklar doğabilmektedir. İnternetteki bu online chat olanağı sayesinde yabancı bir ülkelerden yeni bir arkadaş bulmanız kolaylaşabilmektedir.


Her yeniliğin bize sağlamış olduğu faydalar yanında zararları da olabilir. Online chat sayesinde yapılan ve islami sohbet odaları ile tanışmış olduğumuz bazı arkadaşlıklar istediğimiz gibi ilerlemeyebilir. Dini chat yaparak muhabbet ettiğimiz insanlar yüz yüze bir iletişim kurmadıkları için kırıcı şekilde konuşabilirler.


Yüz yüze bir iletişimin olmadığı bu sanal ortamlar yine de son yüzyılda sosyal hayatımızı derinden etkilemiş bir olgudur. İslami sohbet odalarında yapılan arkadaşlıklar adı gibi sanal olsa da insanların gerçekten belirttikleri cinsiyette, yaşta ve özellikte olduklarını tam bilmesek de sosyal hayatımız bir parçası olduğu kesindir. Bu tür arkadaşlıklara fazla değer verilmemesi ve bir beklenti içine girilmemesi en doğru davranış olarak karşımıza çıkmaktadır.